Zapraszamy na cykl spotkań z historią Zamojszczyzny z czasów II wojny światowej.

Wpisując się w obchody 78. rocznicy wysiedleń na Zamojszczyźnie od poniedziałku 23.11.2020r. do piątku 27.11.2020r. na stronie zsp4zamosc.edu.pl ukazywać się będą artykuły i informacje o spotkaniach dotyczące Patrona Szkoły –  Dzieci Zamojszczyzny.

23.11.2020r. – Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło niemieckiej akcji wysiedleń na Zamojszczyźnie.

24.11.2020r – Spotkanie drugie to prezentacja miejsc upamiętniających tragiczne losy Dzieci Zamojszczyzny.

25.11.2020r. – Kolejne spotkanie stanowi zaproszenie do obejrzenia filmów popularno-naukowych (fabularyzowanych) o wysiedleniach i pacyfikacji Zamojszczyzny przygotowanych przez Ośrodek TVP w Lublinie:

Powstanie Zamojskie cz. 1 Wielki Plan
Powstanie Zamojskie cz. 2 Nie dali ziemi
Powstanie Zamojskie cz. 3 Kryptonim „Wilkołak”.

26.11.2020r. – Spotkanie czwarte to zachęcenie do obejrzenia krótkich filmów, które w obrazowy sposób przedstawiają tragiczne wydarzenia wysiedleń i pacyfikacji Zamojszczyzny z okresu II wojny światowej.

27.11.2020r. – Piąte spotkanie to przedstawienie wspomnień osób wysiedlanych z Zamojszczyzny – świadków tragicznych wydarzeń pacyfikacji terenów wschodnich, które zaczęły się już w 1941r., natomiast na masową skale ruszyły w listopadzie 1942r.

Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody Święta Patrona Szkoły –  ZSP Nr 4  im. Dzieci Zamojszczyzny w takiej formie, jaka jest obecnie możliwa ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.