Rejonowe mistrzostwa pierwszej pomocy PCK

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

dsc0255417 kwietnia 2012r. w naszej szkole odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzostwa te organizowane są dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, celem ich jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy, oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez  upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
   W mistrzostwach startują pięcioosobowe zespoły, które udzielają pierwszej pomocy na stacjach- specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw. Na stacjach przygotowywane są charakteryzacje przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Eliza Majewska, Magdalena Łyś, Sebastian Piłat, Krzysztof Jasek i Paweł Syc zajęła IV miejsce.