WOŚP

W minioną niedzielę Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach 23. Finału WOŚP zbierała w całym kraju pieniądze na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Po raz kolejny wspierać będzie onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz – po raz pierwszy – dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię. Liczenie datków nadal trwa, a sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego.

Również nasi uczniowie pod opieką pani Ewy Kostrubiec, jak co roku wspierali akcję, choć tym razem robili to w sposób wyjątkowy. Wolontariusze pomagali w kawiarence zorganizowanej w Klubie Młodzieżowym Stowarzyszenia Salvete, który znajduje się na zamojskiej starówce przy ulicy Ormiańskiej 4.

Osoby zbierające pieniądze mogły tam przyjść, zagrzać się, napić ciepłej herbaty, odpocząć w miłej atmosferze oraz zjeść ciastka i świeżo robione gofry.

Bardzo dziękujemy za wsparcie p. K.Gołąb, p. A.Maziarczukowi i p. Ł.Bryknerowi za pomoc i gościnę.