10 Zamojski Festiwal Książki

W dniu 24.09.2020 uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami (Barbarą Gmiterek-Kuśmirczak i Agnieszką Matwiejczuk)  wzięli udział w 10 Zamojskim Festiwalu Książki organizowanym przez Książnicę Zamojską. W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest motto: “Książka drogą do wyobraźni”. Młodzież wzięła udział w dwóch spotkaniach: w wykładzie historycznym W służbie królowi. „Początek i progres wojny moskiewskiej” Stanisława Żółkiewskiego i jego listy, jako wyraz politycznej postawy hetmana wygłoszonym przez dr Jacka Feduszkę oraz w warsztatach o tematyce historycznej z wykorzystaniem nowych technologii prowadzonych przez Katarzynę Mojską. Dzięki udziale w tych zajęciach uczniowie mieli możliwość zapoznać się z mniej znanymi faktami z dziejów Polski oraz sposobami poznawania historii w nowoczesny, nowatorski sposób.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia: