25 pielgrzymka maturzystów

dsc06718-copyJak co roku w październiku maturzyści z naszej szkoły wyruszyli z pielgrzymką na Jasną Górę. Młodzież udała się tam z podziękowaniem za owocne lata nauki oraz z modlitwą o jak najlepsze wyniki na egzaminie dojrzałości i rozeznanie w wyborze dalszej drogi życia.

Pielgrzymka połączona została z wycieczką krajoznawczą. Całość trwała od 20 do 22 października 2016 roku.

Pierwszym przystankiem był Kraków. Zwiedzanie tego królewskiego miasta uczniowie rozpoczęli od Wawelu gdzie wysłuchali opowieści o historii Krakowa, jego zabytkach i architekturze. Maturzyści mieli okazję odwiedzić grób prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki oraz grób Józefa Piłsudskiego. Zwiedzili także Stare Miasto, gdzie mogli zobaczyć kościół Mariacki, Sukiennice, a nawet usłyszeć Hejnał.dsc06523-copy

Następnego dnia  uczniowie postanowili ostatni raz naładować akumulatory i zaczerpnąć świeżego powietrza przed zbliżajcymi się egzaminami. W tym celu wyruszyli do Zakopanego na górskie szlaki. Pod opieką przewodnika maturzyści mieli okazję zobaczyć Dolinę Kościeliską oraz najważniejsze zabytki Zakopanego.

Trzeciego dnia uczestnicy pielgrzymki dotarli do jej celu – na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki była Msza św. o godz. 15.00 w jasnogórskiej bazylice, w czasie której maturzyści zawierzyli swoje życie Matce Bożej Jasnogórskiej. Następnie młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich Wałach, a wieczorem modliła się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Dzień modlitwy zakończył Apel Jasnogórski. 

DSC06520

Zdjęcie 1 z 35