Drugie spotkanie DKF-u

W dniu 29 października 2018 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej. W trakcie spotkania uczniowie dyskutowali na temat filmu Dereka Cianfrancea “Światło między oceanami”.

Film ten to historia młodego małżeństwa, które uratowało dziecko z dryfującej łodzi. Postanawiają zatrzymać dziewczynkę, nie informując nikogo o zaistniałej sytuacji.

„Światło między oceanami” to film wyjątkowy. Wzbudza w widzu wielorakie emocje. Opowiada o cierpieniu, winie, karze ale i przebaczeniu.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli to dzieło filmowe. Po projekcji uczestniczyli w dyskusji – uznali film za warty obejrzenia i polecenia innym osobom.

Zajęcia prowadzili: Marcin Czubara, Agnieszka Matwiejczuk i Barbara Mazurek.