Kamienie na szaniec

7 marca 2014 roku uczniowie ZSP 4 mieli po raz kolejny okazje wyjść do kina Stylowy. Tym razem oglądaliśmy film “Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Edukacja filmowa ma ogromne znaczenie w dydaktyce, wzbogaca i uatrakcyjnia naukę szkolną, pomaga w zrozumieniu wielu zagadnień. Poznawaliśmy cechy adaptacji, czyli związki miedzy literaturą i filmem, poznawaliśmy historię Polski podczas II wojny światowej, życie codzienne w okupowanej Warszawie, bohaterskie postawy i działalność Szarych Szeregów. Była to również okazja do zadumy nad życiem i przyszłością młodych ludzi, wyboru wartości, solidarności, wspólnego działania. To także dobra lekcja patriotyzmu. A przy okazji przygotowujemy się do nowej matury, wykorzystującej różne teksty kultury. Seans jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży!