Pielgrzymka 3aLP

Pielgrzymka III aLP „straż graniczna”

glowneW dniach 26-28.10.12r. uczniowie z klasy 3 aLP uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów. Program wyjazdu obejmował: zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, udział w uroczystościach religijnych na Jasnej Górze oraz krótkie zwiedzanie Sandomierza.

Wyjazd o 5.45 do Oświęcimia, gdzie z przewodnikiem odbyło się prawie 4-godz. zwiedzanie. To co uczniowie usłyszeli z ust Pani przewodnik, pozostanie długo w pamięci a chwile wzruszeń oraz łzy dały młodzieży wiele do myślenia. W sobotę wyjazd z Krakowa do Częstochowy gdzie młodzież uczestniczyła w uroczystościach religijnych na Jasnej Górze. W niedzielę pamiątkowe zdjęcia i wyjazd do Sandomierza. Po godzinnym spacerze po najważniejszych obiektach miasta powrót do Zamościa. Szczególne podziękowania dla opiekunów: M.Okoniewskiego i P.Kostrubca. Kierownik wycieczki: Piotr SZALA.