Staże w Portugalii

Pierwszego dnia pobytu w Lizbonie zwiedziliśmy zamek św. Jerzego oraz Praça do Comércio nad Tagiem z pomnikiem króla Józefa I i łukiem triumfalnym.

W kolejny aktywny dzień: zwiedzaliśmy stadion Benfiki Lizbona – Estadio da Luz oraz ZOO. Najciekawsze atrakcje, które widzieliśmy na stadionie to: płytę boiska, trybuny, olbrzymie interaktywne muzeum, w którym można postrzelać na bramkę i obejrzeć film, trzy orły-żywe symbole Benfiki, salę konferencyjną oraz szatnie piłkarzy. Do listy ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w Lizbonie wpisujemy lizbońskie ZOO. “Zatoka delfinów” (Dolphins’ Bay) to miejsce, w którym mogliśmy podziwiać delfiny podczas pokazu, w którym razem z fokami odgrywały wspaniałe przedstawienie. Cały pokaz był bardzo elektryzujący.

stazeportugalia201610Mieliśmy okazję miło spędzić dzień nad Oceanem Atlantyckim na rozległej, piaszczystej plaży w Carcavelos na północ od ujścia Tagu, na wybrzeżu Costa do Estoril. Zwiedziliśmy także Oceanarium w Lizbonie, które jest największym oceanarium w Europie.

Sintra, Carbo da Roca i Cascais – to był jeden z bardzo intensywnie spędzonych dzni, humory dopisywały wszystkim. Na początku zwiedziliśmy mauretańską twierdzę z VIII wieku, górujące nad miastem Sintra mury obronne Castelo dos Mouros. Kolejnym punktem programu był skalisty Przylądek Cabo da Roca, który stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Końcowym punktem wypadu było miasteczko Cascais, które powstało w XII wieku.

Mieliśmy okazję zobaczyć wieżę Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów z Katedrą, Jose Maria Da Fonseca, Carbo Espichel and National Santuary Crist The King.

 Z Setubal wypłynęliśmy oglądać delfiny w naturalnym środowisku pięknie zaprojektowaną łodzią, z dużą ilością miejsca do siedzenia oraz hamakami w przedniej części na relaks. Po trzygodzinnym rejsie wyjechaliśmy do Sesimbry, gdzie zwiedziliśmy położony wysoko nad miastem, na stromych zboczach, piękny, mauretański zamek.

 

 

 

Erasmus plus