Spektakl młodych artystów

dscn0420Uczniowie naszej szkoły (z klasy 2 LO A.Bednarz, P.Kycko, K.Kofluk, E.Stronk,  4TB A.Staszczuk, W.Pomarański, T.Majkutewicz, 4 TIG M.Zwolan, M.Suszek, 3 aLP A.Kazidróg, E.Rycaj, 2 TG A.Knap, K.Drąg i z 1LO Ż.Cieśluk oraz M.Romańska) pod opieką p. Ewy Kostrubiec dzięki uprzejmości Zamojskiego Centrum Wolontariatu w dniu 24 X brali udział w spektaklu zorganizowanym przez młodych artystów – wolontariuszy z Gruzji, Łotwy, Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju na zaproszenie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach projektu Młodzież w Działaniu którego koordynatorem był p. Andrzej Smyk. Młodzież pasjonująca się sztuką plastyczną, muzyczną i literaturą w międzynarodowym gronie zrealizowała projekt: “Sound, Word, and Brush – Art in Action” (“Dźwięk, słowo i pędzel – sztuka w akcji”). Ich celem było stworzenie impresji artystycznej inspirowanej wybranymi fragmentami klasycznych dzieł literackich swoich narodów.
Spektakl był nietypowym prezentem dla podopiecznych Zamojskiego Centrum Wolontariatu, koordynatorów i wolontariuszy.  Uczniowie  mieli okazję do podyskutowania o pasjach i zainteresowaniach młodzieży z różnych stron Europy.