„Dobre praktyki-lepsza praca”

Projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego”

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Nr umowy: POWERVET-2014-PL01-KA102-001607

„Dobre praktyki - lepsza praca”

Liczba uczestników 88 osób

Łączny czas trwania 1848dni

Okres realizacji 2014.12.31 – 2016.12.30

Kwota dofinansowania 713 064,33 PLN

Projekt obejmuje łącznie 12 tygodni praktyk: program kulturalny, naukę języka niemieckiego i hiszpańskiego, realizację praktyki zawodowej w Niemczech oraz Hiszpanii. W projekcie weźmie udział 80 uczniów technikum, szkoły policealnej i zasadniczej szkoły zawodowej w ZSP4 oraz 8 osób towarzyszących. Podczas rekrutacji wybrani zostaną uczestnicy projektu spośród uczniów reprezentujących różne zawody.

Projekt "Dobre praktyki-lepsza praca" znacznie przyczyni się do rozwoju zawodowego i osobistego uczniów ZSP4. Zwiększy się aktywność uczniów oraz zakres ich wiedzy i umiejętności. Na zagranicznej praktyce zawodowej w Niemczech i Hiszpanii nastąpi połączenie teorii z praktyką. Uczniowie wezmą udział w treningu kompetencji zawodowych i społecznych, podniosą swoje kwalifikacje zawodowe i zostaną przeszkoleni w zakresie poszukiwania pracy na rynku EU. Uczniowie ZSP4 będą mieli niepowtarzalną okazję na dostosowanie swoich umiejętności językowych i zawodowych do potrzeb europejskiego rynku pracy. Kompetencje językowe uczestników projektu znacznie wzrosną po intensywnym kursie w Niemczech i Hiszpanii jak również poprzez codzienny kontakt z językiem obcym na praktykach. Zwiększą się szanse zatrudnienia uczestników projektu, którzy poznają wymogi europejskiego rynku pracy. Wycieczki tematyczne oraz przybliżenie historii regionów zwiększy kompetencje międzykulturowe uczniów ZSP4. Uczestnicy projektu spotykając się z rówieśnikami poznają ich kulturę, zwyczaje i zainteresowania. Biorąc udział w festynach, dyskotekach, wycieczkach po regionach, organizowanych kursach uczniowie ZSP4 będą mieli okazję do bliższego poznania młodzieży niemieckiej i hiszpańskiej.