A+ A A-

Ewa

W czasie staży w Sewilli doskonaliłam swoje umiejętności w zakresie doradztwa zawodowego w firmie Euromind. Poznałam specyfikę pracy w biurze oraz zasady dobierania miejsc pracy dla stażystów. Spotykałam się z pracownikami wszystkich działów, dzięki czemu miałam okazję wykorzystać znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego.
Mój opiekun, Pan Kuba, zapoznał mniez zasadami przydzielania uczniów z różnych grup, do danego stanowiska pracy. W każdym momencie służył pomocą mi i reszcie uczestników staży. Udzielał merytorycznych odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania dotyczące doradztwa zawodowego.
W czasie stażu odwiedziłam wszystkie siedziby Euromind gdzie poznałam specyfikę pracy instytucji świadczącej usługi różnym grupom kulturowym i narodowym.
Jestem bardzo zadowolona ze swoich praktyk i chciałabym tu wrócić.

Read more...

Ewa, Jerzy, Katarzyna, Radosław, Tomasz i Wojciech

W czasie odbywania praktyk branżowych nabyliśmy następujące umiejetności ogólne:
 komunikacja w języku angielskim i hiszpańskim,
 pracy w grupie,
 tworzenia profesjonalnych relacji zawodowych z pracownikami i społecznością lokalną,
 prezentowania profesjonalnego podejścia i nastawienia do pracy,
 znajomości profilu zakładu pracy.
Praktyki pozwoliły nam na podnoszenie wiedzy w zakresie:
 obsługi i zarządzania urządzeniami techniki komputerowej oraz systemami operacyjnymi,
 organizacji pracy na stanowisku technika informatyka,
 organizacji i zarządzania strukturami sieciowymi,
 instalacji i konfiguracji komponentów sprzętowych .
Podczas staży nabyliśmy i udoskonaliliśmy posiadane umiejętności w zakresie:
 stosowania mierników wydajności sieci i urządzeń IT,
 analizy i doboru komponentów sprzętowych i oprogramowania,
 instalacji, dostosowania i aktualizacji systemów operaycjnych.
Praktyki pozwoliły nam na podniesienie kompetencji dotyczących:
 najnowszej wiedzy związanej z sektorem informatycznym i postępem technologicznym,
 standardów bezpieczeństwa, prywatności i zapobiegania ryzyka podczas wykonywania
pracy,
 kreatywności i wyobraźni, aby osiągać zamierzone cele logicznego i metodycznego
podejścia do wykonywanej pracy.

Read more...

Alina, Cezary i Róża

Nasze staże w Sevilli odbyliśmy w firmie Euromind. W czasie trwania staży zapoznaliśmy się z hiszpańską kulturą pracy, poznaliśmy profil zakładu pracy branży budowlanej oraz zasady projektowania i montażu ogniw fotowoltaicznych.
Nasza dwutygodniowa praktyka pozwoliła nam porównać organizację pracy, technologię wykonywania prac budowlanych oraz stosowane materiały w naszym kraju i Hiszpanii. Staże dały nam możliwość pogłębienia umiejętności pracy w grupie, mieliśmy możliwość komunikowania się w języku hiszpańskim i angielskim. Zaobserwowaliśmy, jak sprawnie i ergonomicznie wykonywane są prace budowlane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Oprócz zajęć praktycznych, dzięki wycieczkom mieliśmy okazję zobaczenia jak piękna jest Andaluzja. Zwiedziliśmy Sevillę, Tavirę, Kadyks oraz Aracenę.
Czas spędzony na stażach będziemy wspominać bardzo miło.

Read more...

Aleksandra, Marian, Monika i Sylwia

Dwa tygodnie staży w Sevilli odbyliśmy w rezydencjach firmy euromind, współpracując z Paniami Inmą oraz Anną. W czasie ich trwania nabyliśmy szereg nowych umiejętności oraz pogłębiliśmy swoją wiedzę z zakresu gastronomii. Dzięki naszym mentorkom poznaliśmy zasady funkcjonowania kuchni w hiszpańskim kręgu kulturowym. Poznaliśmy nowe nieznane dla nas potrawy i sposoby ich przyrządzania. Zapoznaliśmy się także z wyposażeniem i zasadami funkcjonowania kuchni w Andaluzji. Mieliśmy okazję pogłębić swoje umiejętności komunikacyjne w języku hiszpańskim i angielskim. Dzięki otwartości naszych opiekunek mogliśmy rozwinąć umiejętności pracy w grupie. Mieliśmy też okazję zaprezentować pewne elementy kuchni polskiej i jej specjały. Okazało się, że nasze potrawy przypadły do gustu Paniom. Mieliśmy okazję poznać oryginalne andaluzyjskie sposoby prezentowania dań miejscowej kuchni. Zaobserwowaliśmy jak można pomimo małych przestrzeni zapewnić sprawne i ergonomiczne wykorzystanie powierzchni z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki opiekunkom poznaliśmy zasady przyjęcia, magazynowania oraz dystrybuowania zapasów magazynowych (zasada FIFO). Oprócz zajęć praktycznych miliśmy okazję poznania zabytków, geografii i kultury Andaluzji w czasie zorganizowanych wycieczek (Sevilla, Tavira, Kadyks i Aracena). Staże będziemy wspominać bardzo przyjemnie i zachęcamy innych do wzięcia w nich udziału.

Read more...

Aneta Kurzepa 2TTŻ

Staż odbyłam w firmie Euromimd Projects S.L. - Residdncia Nervion
Do moich obowiązków należało pomoc przy przygotowaniu ciepłych dań i sałatek.
Poznałam smak hiszpańskich potraw.
W pracy ciekawy był sposób porozumiewania się bez znajomości języka hiszpańskiego, czasami wywoływało to dużo śmiechu.
Podczas pobytu najbardziej podobała mi się panująca atmosfera wśród znajomych i to że załapaliśmy ze sobą świetny kontakt i zawsze mogliśmy liczyć na pomoc.

Read more...

Patrycja Bondyra 2TTŻ

Staż odbyłam w firmie Obrador de La Campana. Do moich obowiązków należała pomoc przy produkcji ciast tzn. formowanie, wykańczanie, dekorowanie oraz pakowanie, a także pomoc przy produkcji lodów. Nauczyłam się jak obsługiwać maszynę do produkcji lodów i maszynę do wylewania ciasta na blachę o określonym kształcie. Podczas pobytu w pracy najbardziej podobało mi się pakowanie ciast gdyż szybko mijał mi czas w pracy. Ponadto podobało mi się zwiedzanie Kadyksu i plażowanie nad Atlantykiem. Jestem bardzo zadowolona gdyż trafiłam do super firmy w której była cudowna atmosfera i wspaniali ludzie. Pomimo nieznajomości języka hiszpańskiego byliśmy się w stanie dogadać i świetnie się bawić.

Read more...

Kinga Gęśla 2TTŻ

Odbywałam praktyki w firmie Love Horno Artesano. Pomagałam w obsłudze klientów, dbałam o to żeby klienci dostali swoje zamówienia, dbałam o dezynfekcje która jest tak ważna w dzisiejszych czasach. Miałam okazje poznać powstawanie tamtejszych wyrobów. Bardzo miło współpracowało mi się z innymi pracownikami.

Read more...

Sylwia Maziarczyk 2TTŻ

Staż odbyłam w firmie Confitería La Campana.
Do moich obowiązków należała produkcja ciastek, lodów, wykańczanie i pakowanie wyrobów cukierniczych oraz obróbka wstępna owoców morza, warzywa i owoców.
Podczas pobytu najbardziej podobała mi się produkcja lodów.
Poznałam lepiej język angielski i hiszpański. Świetnie mi się pracowało z pracownikami tej firmy.

Read more...

Karol Cichy 2k

Staż odbyłem w firmie Euromind projects S. L. - Residencia Nervison
Do moich obowiązków należało wstępna obróbka warzyw, owoców i mięsa
Przygotowywałem typowe potrawy hiszpańskie.
Podczas pobytu najbardziej podobało mi się chodzenie na plażę i wszystkie wycieczki.

Read more...
Subscribe to this RSS feed