Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

Czas trwania nauki

• 1,5 roku (3 semestry)

Nauczane języki obce

Krótki opis zawodu

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy kontroluje przestrzeganie przepisów bhp, ocenia stopień zagrożeń i ryzyka zawodowego powodowanego przez różne czynniki w środowisku pracy, inicjuje wprowadzanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych mających wpływ na poprawę warunków bhp, ustala okoliczności oraz przyczyny wypadków i chorób zawodowych, organizuje i prowadzi szkolenia w zakresie bhp.

Czym zajmuje się technik bezpieczeństwa i higieny pracy?

• Zarządza bezpieczeństwem w środowisku pracy
  • Monitoruje przestrzeganie przepisów prawnych określających wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Doskonali ergonomiczne warunki pracy
  • Ocenia ryzyko zawodowe
  • Ustala okoliczności i przyczyny wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych
  • Organizuje i prowadzi szkolenia oraz świadczy usługi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Kariera zawodowa

• Pracę znajdziesz we wszystkich instytucjach, przedsiębiorstwach i organizacjach prowadzących działy higieny i bezpieczeństwa pracy.
  • Możesz prowadzić szkolenia z zakresu bhp w ramach posiadanych kwalifikacji i posiadanych uprawnień.

Warunki pracy

• Zwykle będziesz pracować 8 godzin dziennie, jednak zdarzają się przypadki, że czas pracy zostanie wydłużony.
  • Przeważnie będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych w normalnych warunkach oraz na wolnym powietrzu, w ciągłym ruchu, często w trakcie wypadków i zagrożeń dla życia i zdrowia.
  • W pracy możesz spotkać się z zagrożeniem związanym z ryzykiem wypadków podczas interwencji.

Kontakt z innymi

• Będziesz pracować indywidualnie.
  • Praca będzie wymagać współpracy ze wszystkimi pracownikami w zakresie bhp.
  • Będziesz wykonywać pracę o charakterze niezrutynizowanym.
  • W pracy potrzebne są: pamięć wzrokowa, spostrzegawczość, podzielność uwagi, uczciwość, komunikatywność oraz kultura osobista.

Kariera edukacyjna

• Wskazane są wiadomości z zakresu prawa pracy, administracji.

Przyjdź! Zobacz! Dołącz do nas w nowym roku szkolnym!