Nasi nauczyciele na Erasmus +

W dniach 29.05.2023 – 31.05.2023 odbyła się mobilność nauczycieli ZSP Nr 4 w Zamościu do Malagi celem obserwacji realizacji projektów Erasmus + na poszczególnych etapach. Podczas mobilności grupa nauczycieli  odwiedziła hiszpańskie placówki edukacyjne: colegio San Jose de Calasanz  w Maladze oraz CESHMA Centro de Estudios Superiores de Hostelaria de Malaga w Torremolinos.

W trakcie wizyty nauczyciele obserwowali zajęcia dydaktyczne, wymieniali się doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie pracy nad projektami Erasmus +, zapoznali się ze strukturą szkolnictwa w Hiszpanii oraz doskonalili umiejętność komunikowania się w językach obcych. Ciekawym aspektem obserwacji było zapoznanie się z kierunkami rozwoju, metodami pracy i warunkami funkcjonowania hiszpańskich szkół. Wizyty w szkołach pozwoliły poznać  historię, tradycje, zwyczaje oraz wielokulturowość hiszpańskiego społeczeństwa. Podczas wyjazdu poruszane były również kwestie związane z ekologią.

Wrażenia z mobilności job shadowing dopełniły atrakcje kulturowe Andaluzji. W Maladze, która była miejscem zamieszkania, nauczyciele zachwycili się architekturą, zabytkami i ofertą kulturową. Była również okazja pospacerować promenadą nadmorskiego kurortu Torremolinos.

Mamy nadzieję, że umiejętności i wiedza nabyte podczas mobilności job shadowing przyniosą wymierne korzyści zarówno uczestnikom, jak i placówce.