22 kwietnia 2021 – Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Nasza szkoła przywiązuje dużą wagę do propagowania postaw proekologicznych.

Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył  drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego. Zamknięci w domach, możemy jednak dowiedzieć się czegoś nowego o naszej planecie.

8 kwietnia ruszyła bezpłatna rejestracja związana z wirtualnym wydarzeniem organizowanym przez NASA z okazji obchodów Dnia Ziemi. Event odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia 2021 roku.

Każdy może dołączyć do wydarzenia online, w ramach którego odbędą się na żywo dyskusje panelowe i czaty z ekspertami NASA. Uczestnicy mogą liczyć również na materiały naukowe takie jak gry, filmy, plakaty, kolorowanki, arkusze działalności i eBooki, które będą możliwe do pobrania.

KLIKNIJ TU: Tu znajdziesz więcej informacji. Zarejestruj się na darmowe wydarzenie

Organizatorzy wydarzenia gwarantują przyjazną dzieciom strefę zabawy. Dzięki wirtualnej zabawie w poszukiwaczy przygód, dzieci będą mogły pogłębić swoją wiedzę na temat roślin uprawianych w kosmosie oraz o tym, jak założyć własny ogród.

Źródło: