Edukacja ekologiczna w naszej szkole.

W ostatnim czasie dużo mówi się na temat dbania o przyrodę oraz zmiany klimatu. Nasza szkoła podejmuje różne działania, które mają na celu uwrażliwienie uczniów na problematykę ekologiczną. W klasach 2 TI i 3 km prowadzone są lekcje odnośnie środowiska naturalnego, zaś w klasie 3 TI została przeprowadzona lekcja “Rzetelnik klimatyczny – jak rzetelnie informować o klimacie” ( w ramach programu “1Planet4All – Razem dla klimatu!”), po tych zajęciach powstała redakcja, jej celem jest stworzenie materiału dziennikarskiego odnośnie zmiany klimatu. Wszelkie materiały dziennikarskie, które będą powstawały w ramach pracy redakcji, będą publikowane na stronie szkoły w zakładce “1Planet4All”. 

Nauczyciele poszerzają swoje kompetencje ekologiczne podczas webinariów organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W takich spotkaniach biorą udział: pani Agnieszka Matwiejczuk, pani Ewa Kostrubiec, pani Urszula Palak i pan Tomasz Kiecana.

Nasza szkoła jest przyjazna środowisku naturalnemu – segregujemy śmieci, mamy zamontowaną zgniatarkę do plastikowych butelek, a w pobliżu szkoły umieszczona jest specjalna tablica, która informuje o stopniu czystości lub zanieczyszczenia powietrza.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami, które zostały wykonane podczas lekcji wprowadzającej do programu “1Planet4All – Razem dla klimatu!”: