Ferie 2021

Zaczęły się ferie. Różne organizacje opracowały program zajęć skierowany do dzieci i młodzieży.  MEN wspiera te akcje, poniżej zamieszczamy wybrane inicjatywy:

1) Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, opracowała specjalny program zajęć skierowany do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. #FerieBezNudy to akcja mająca na celu wsparcie rodziców i opiekunów w zorganizowaniu czasu wolnego w domu z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej www.feriebeznudy.pl. Partnerem tej inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Twórcy www.feriebeznudy.pl zadbali o atrakcyjne dla młodych odbiorców treści wideo osadzone w intuicyjnym interfejsie i przyjaznej szacie graficznej. Na platformie pojawią się sportowcy, influencerzy i gamerzy, którzy podzielą się z fanami swoimi umiejętnościami i wejdą z nimi w interakcję dzięki opcji moderowanego czatu na żywo. Swoje pomysły na spędzenie ferii w domu przedstawią Prozure, Headster, Dźwiękodzieło, Piotr Horzela, Maja Wachowska, Easy Rollin, Dancebook Academy i wielu innych.

Więcej informacji na stronie gov:

2)Ferie z TVP – oferta programowa:

Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych. W ofercie także talent show, pomysły na rozwijanie wyobraźni i kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Specjalne pasmo uczniowie mogą oglądać na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl i w specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.

Więcej informacji na stronie:

3) Ferie z Polskim Radiem – audycje i słuchowiska dla dzieci i młodzieży

Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Będą one emitowane m.in. w ramach pasma „Zima z Radiem” i „Ferie z Trójką”, a także na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

„Zima z Radiem”

W ramach pasma „Zima z Radiem”, które będzie emitowane na antenie PR 1 w godz. 9:00-12:00, na słuchaczy czekają konkursy, eksperymenty kulinarne, wędrówki po świecie oraz rozmowy z pracownikami ogrodów zoologicznych i parków narodowych. Opowiedzą oni o sekretach zwierząt domowych.

Każdego dnia spotkania z naukowcami, którzy podpowiedzą, jak w warunkach domowych wykonać proste eksperymenty i doświadczenia.

Przez całe ferie o godz. o godz. 10:35 i 11:35 Polskie Radia zaprasza także do wysłuchania fragmentów słuchowiska „Tajemniczy  ogród” z udziałem m.in.  Danuty Stenki, Stanisławy Celińskiej, Bogusza Bilewskiego i Katarzyny Łaniewskiej.

„Ferie z Trójką”

Od godz. 12:00 do 14:00 w radiowej „Trójce” konkursy, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. W ramach specjalnego pasma także spotkania z przedstawicielami świata kultury oraz rozmowy z psychologami oraz pedagogami.

Oferta Polskiego Radia Dzieciom

Specjalną ofertę na czas ferii przygotowało także Polskie Radio Dzieciom. W programach gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci z każdego województwa. Na antenie także spotkanie z gwiazdami, które odpowiedzą o swoich planach na ferie i ulubionych bajkach. Z kolei w „Strefie Rodzica” porady, jak zaplanować wypoczynek w ferie, organizując dziecku odpowiednie aktywności i dbając o bezpieczeństwo.

Więcej informacji na stronie: