“Góra Grosza” w naszej szkole

W naszej szkole działa koło wolontariatu, którym w tym roku szkolnym opiekują się Agnieszka Matwiejczuk i Tomasz Kiecana. Jedną z akcji, którą prowadzimy w naszej szkole jest “Góra Grosza”.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od początku listopada. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

W naszej szkole pierwsza zbiórka w klasach odbyła się w grudniu. Przeprowadzono rywalizację między klasami, która klasa dostarczy monety o największej wadze. Zwyciężyła klasa 3 TIŻ (waga monet wyniosła 580 gramów), która w nagrodę otrzymała cukierki o takiej samej wadze (ufundowane przez opiekunów koła wolontariatu). Kolejna zbiórka monet odbędzie się w styczniu. Planujemy niespodziankę dla uczniów, którzy zaangażują się w tę akcję dobroczynną.

PS: Na zdjęciu możecie zobaczyć, ile monet udało się już zebrać.