Dzień Dawcy Szpiku dla Anity i innych Pacjentów!

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Państwa szkołę do udziału w akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku
kostnego prowadzonego we współpracy z Fundacją DKMS.
Anita pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego, jednak tuż po ślubie 24 lata temu przeprowadziła się do powiatu zamojskiego, gdzie zamieszkała z ukochanym mężem. Wiodła spokojnie życie z mężem, synem, otoczona przyjaciółmi. 7 lat temu usłyszała diagnozę – rak krwi. Do wyzdrowienia potrzebowała przeszczepienia szpiku i wtedy pomógł jej brat. Niestety choroba wróciła, a teraz Dawcą dla Anity może być tylko Dawca niespokrewniony. Razem z bliskimi Anity szukamy dla niej Dawcy, który pozwoli jej wrócić do szczęśliwego, codziennego życia.

Zachęcamy do zgłoszenia Państwa szkoły do wspólnych działań w ramach projektu edukacyjno-rejestracyjnego #KOMÓRKOMANIA, który realnie wesprze Pacjentów takich ja Anita.

Od 2016 roku Fundacja DKMS realizuje działania w placówkach edukacyjnych w całej Polsce. Projekt #KOMÓRKOMANIA składa się z 3 etapów: edukacji, promocji i organizacji Dnia Rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku i zamyka się w ramach jednego miesiąca. Wszelkie informacje, prezentacje, skrypty lekcji, podobnie jak formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie: www.dkms.pl/szkola. Bezpośredni kontakt mailowy do koordynatorów projektu: szkola@dkms.pl

Będziemy ogromnie wdzięczni za Państwa dołączenie do akcji! Wspólnie możemy zdziałać wiele!
Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z Fundacją DKMS – natalia.banasik@dkms.pl lub 606724219.