Klasa 1fm na wycieczce

13.03 uczniowie klasy 1fm pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę, w której programie było:

• zwiedzanie krypt kościoła franciszkanów,
  • Muzeum Zamojskie,
  • Akademia Zamojska.

Pani przewodnik wprowadziła zwiedzających do podziemia kościoła, gdzie znajdują się 23 pomieszczenia z wystawami dotyczącymi tradycji pochówków w Polsce, historii kościoła i zakonów franciszkańskich. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum, gdzie można było zapoznać się z historią Zamościa, podziwiać sztukę ludową Zamojszczyzny, galerię malarstwa. Na koniec uczniowie mieli możliwość obejrzenia odrestaurowanego wnętrza Akademii Zamojskiej. Wycieczka była dobrą okazją do integracji zespołu klasowego oraz uczeniem aktywnego spędzania czasu wolnego. To był mile spędzony czas i okazja do połączenia wiedzy teoretycznej z jej zastosowaniem w życiu codziennym.