Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi pomyślnie przeszedł proces Akredytacji w Akcji 1.

AKREDYTACJA Erasmus+ 2021-1-PL01-KA-120-SCH-000046223

Akredytacja Erasmus Plus na lata 2021-2027: środki unijne dla nauczycieli

25 stycznia 2022 Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Edukacja szkolna złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2021 (EAC/A01/2021) (termin składania wniosków: 19.10.2021).

Uzyskanie Akredytacji wiąże się z gwarancją regularnego otrzymywania środków finansowych na działania związane z wyjazdami zagranicznymi celem kształcenia kadry. Na realizację projektu w roku budżetowym 2022/2023 nasza szkoła uzyskała kwotę 33 692 euro.

Dzięki przyznanej Akredytacji w ciągu najbliższych pięciu lat nauczyciele naszej szkoły będą wyjeżdżać na zagraniczne kursy językowe, metodyczne oraz job shadowing. Kursy staną się niesamowitą okazją do rozwoju zawodowego i osobistego uczestników, co w efekcie przełoży się na podniesienie jakości pracy szkoły i wzbogacenie oferty naszej placówki. Poprzez mobilności szkoleniowe nauczyciele poznają nowe metody i formy pracy, które wdrożą w swojej codzinnej pracy z młodzieżą. Będzie to również okazja do nawiązania nowych znajomości, kontaktów i wymiany doświadczeń w  dziedzinie działałań projektowych.