Dzień Ojca 2021

23 czerwca, jak co roku, obchodzimy Dzień Ojca. Tata to osoba niezwykle ważna nie tylko w życiu małego dziecka, ale także dorosłego i dojrzałego człowieka. A jednak Dzień Matki jest obchodzony ze znacznie większym rozmachem i znacznie dłużej niż dzień Ojca, który w Polsce oficjalnie pojawił się dopiero w 1965 roku. Pokolenie obecnych dziadków, dnia ojca w okresie dzieciństwa swoich dzieci nie obchodzili. Obecnie sytuacja się zmienia, maluchy na równi celebrują święto mamy jak i taty.

Dzień Ojca na świecie obchodzony jest w różnych terminach. Przykładowo we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii jest to 19 marca, na Litwie pierwsza niedziela czerwca, a w Australii druga niedziela czerwca. Z kolei Dzień Ojca w Niemczech obchodzi się w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli w 39. dzień po niedzieli wielkanocnej. Natomiast w Wielkiej Brytanii Dzień Ojca jest świętem ruchomym i przypada na trzecią niedzielę czerwca.

Z okazji zbliżającego się święta, życzymy wszystkim Ojcom zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Nie masz pomysłu na prezent dla Taty? Możesz nasz podpowiedzi okażą się pomocne:

Więcej: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Dzien-Ojca-2021-kiedy-obchodzimy-Dzien-Ojca-w-Polsce-i-na-swiecie-DATA-DNIA-TATY