Zbiórka fantów dla Coco

Samorząd Uczniowski włącza się w akcje “Zbiórka fantów dla Coco”. Zebrane przedmioty zostaną wystawione na bazarku, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na operację suczki Coco. Fantem może być wszystko: zabawki, pluszaki, książki, ubrania, biżuteria. Przyniesione rzeczy muszą być czyste i w dobrym stanie.

Prośbę kierujemy do wszystkich uczniów i nauczycieli. Fanty będzie można zostawiać w bibliotece szkoły do piątku (05.03). Bazarek rozpocznie się 6 marca i potrwa do 13 marca.

Coco to piękna i delikatna suczka, której wydawało by się, że niczego w życiu nie brakowało. Nic bardziej mylnego. Życie tej kruszynki było bardzo trudne, ciągły głód, zimno, nieustanna walka o przetrwanie, rodzenie i wychowywanie dzieci i w końcu wypadek samochodowy.

To jednak nie koniec cierpienia Coco. Tylna łapka suczki została połamaną, kości piszczelowe oddzieliły się. Suczkę zostawiono bez pomocy w niewyobrażalnym cierpieniu, które trwało przez rok. Sunia nauczyła się chodzić na 3 łapach, opierając się na połamanym kawałku piszczeli tworząc w ten sposób staw rzekomy. Suczka trafiła pod opiekę grupy społecznościowej Adopcje-Zamość i znalazła swoje miejsce w domu tymczasowym u wyjątkowej pani Kasi i jej rodziny.

Chcąc ulżyć cierpieniu Coco zdecydowaliśmy o operacji łapki. Rokowania były ostrożne, ale weterynarz upewnił nas, że jest szansa na uratowanie łapki. Operacja zespolenia kości piszczelowej odbyła się w październiku 2020r, jednak kości nie zlewają się.

Odbyliśmy konsultację ortopedyczną, po której wiemy, że kości zostały nieprawidłowo ustawione i dlatego nie mogą się zrosnąć, utworzył się staw rzekomy w obrębie złamania, zanikają mięśnie.

Coco potrzebuje reoperacji kości piszczelowej, usunięcie gwoździa śródszpikowego oraz płyty kostnej i ponownego zespolenia kości w prawidłowej osi. Niestety koszt takiej operacji w klinice w Lublinie to ok 2500 zł. Jeśli operacja nie zostanie ponownie przeprowadzona, łapę trzeba będzie amputować.

W imieniu Coco prosimy o pomoc w zbiórce rzeczy, których sprzedaż pomoże sfinansować operację suczki.